Aktuality

Dřevěné podlahy jsou trendem každé doby

Nové materiály a technologie se uplatňují ve všech oblastech stavění a bydlení a týká se to i podlahářství. V řadě těchto oblastí si ale dominantní postavení udržuje dřevo, což pro podlahářství platí dvojnásob.

Koberec jako trendy dekorace

Nezbytnou součástí interiérů jsou kusové koberce, které z našich domácností - za podpory kvalitních podlah - již téměř vytlačily koberce celoplošné.

Parkety nebo plovoucí, laminátová podlaha?

Linoleum, dlažba, plovoucí podlaha, klasické parkety, nebo koberec? Co převládá ve vašich domácnostech, čemu fandíte vy? Třeba moje sousedka má, tedy lépe řečeno měla, po celém bytě krásné parkety. Byly téměř nepoškozené, poněvadž celé roky přes ně měla natažené koberce. Pak se rozhodla koberce odstranit, že už nejsou moderní a vzápětí se rozhodla pro modernizaci celého bytu, včetně podlahy.

Proč jsou vinylové podlahy tak oblíbené?

Umělý vinyl si získává stále větší oblibu hlavně pro své užitné vlastnosti. Vyniká nejen vysokou odolností v silně zatěžovaných místnostech, ale i zajímavým vzhledem. Navíc se hodí do všech interiérů. 

Trendy v laminátových podlahách

Podlahy, které vypadají jako zčernalé kouřem, což zdůrazňuje rozdíly mezi tmavými a světlými částmi prken. Vhodné do stylových interiérů

Uklízet vinylové podlahy je hračka

Při výběru podlahy je potřeba myslet nejen na její vzhled, životnost a cenu, ale je důležité vzít v potaz také nároky na údržbu. Komu by se chtělo několikrát denně zametat či stále vysávat koberec?

Vinylové podlahy vydrží téměř vše: silný provoz, vodu, teplo i děti

Podlahové krytiny mají nového favorita: vinyl. Začíná porážet jak plovoucí laminátové, tak dřevěné podlahy. Od obou si totiž vzal to nejlepší: snadnou pokládku i údržbu, pružnost, odolnost i širokou škálu dekorů.