Exotické dřevěné podlahy

Masivní podlahy z exotického dřeva se k nám dodávají z různých kontinentů. V obytných domech, veřejných institucích či kancelářích působí velmi luxusně, proto jsou čím dál oblíbenější. Exotické podlahy jsou tvrdé a mohou se vícekrát repasovat. Do módy vstupují tzv. kantovky, jinak řečeno průmyslové mozaiky.

Bambus

bambus

Bambusové dřevo, pocházející z jihovýchodní Asie a Oceánie, nás zaujme svou nezaměnitelnou strukturou a jantarovou barvou, kterou díky tepelnému zpracování můžeme změnit. Získáváme ho z velkých, dutých, dřevěných lodyh trávy dosahující někdy až 30cm v průměru a 40m na výšku.

Formáty: 15 x 96 x 960 mm, 15 x 120 x 960 mm
Odstíny: přírodní vertikální, přírodní horizontální, karamel vertikální

Tauri

Tauri

Tauri, pocházející z Jižní Ameriky, je světlé dřevo s vlastnostmi dubu a se specifickou vůní. Díky estetickým hodnotám a hlavně rozměrové stabilitě se tauri využívá hlavně k výrobě podlahových krytin.

Formáty: TAUARI Elegance 15 x 90 x 450-1200 mm

Doussie

Doussie

Doussie je dřevina s nezaměnitelným teplým vzhledem a výjimečnými technickými vlastnostmi, převážně stabilitou. Charakter a eleganci místnosti dokáže zdůraznit jedinečný vzhled vzorkovaného podkladu toho dřeva. Další předností je nízká tendence dřeva k sesychání a praskání díky nevelkým hodnotám sesychání tangenciálním a radikálním směrem. Dřevo se dá použít i bez ochranného nátěru, jelikož je odolné vůči látkám s nepříznivými účinky, po rozlité kávě či čaji nezůstávají skvrnky. V místnosti jsou příznivější mikroklimatické podmínky díky otevřené struktuře, která umožňuje dřevu „dýchat“, a tak dochází k výměně vlhkosti se vzduchem.

Formáty: DOUSSIE Prestige, Elegance, Style 14 x 90 x 450-900 mm